Білорусь: країна, з якою лишилися хіба що нотаріальні стосунки

16 ЛИСТОПАДА 2023, 17:37

2552

Білорусь: країна, з якою лишилися хіба що нотаріальні стосунки

Білорусь: країна, з якою лишилися хіба що нотаріальні стосунки. Фото ілюстративне

Після повномасштабного вторгнення, яке, зокрема, проходило і через республіку білорусь, звідки на Чернігівщину без жодного попередження хлинув потік російських окупантів - для чернігівців ця країна перетворилася на сторону агресії. Однак, попри вчинки та заяви диктатора Лукашенка - чимало сімейних звʼязків чернігівців і досі завʼязані на цій країні.

Та з білоруссю нині розірвані дипломатичні, політичні та економічні відносини. З нею не працюють банківські системи більшості цивілізованих країн світу. Також торік у грудні з білоруссю зупинена дія Конвенції про правову допомогу і правові відносиниу цивільних, сімейних та кримінальних справах 1993 року. В певному сенсі, санкції, спрямовані на рф, зачепили білорусь і навіть сильніше, ніж можна було очікувати.

Однак нотаріальні дії стосовно громадян цієї країни не призупинені. Держава Україна дозволяє здійснювати щодо білорусів певні нотаріальні дії, зокрема, посвідчення документів. Формально, українцям не заборонено і здійснювати правочин щодо вступу у спадок чи оформлення нерухомості у білорусі.

Олександр Красногор, голова Асоціації правознавців Чернігова, приватний нотаріус коментує - кількість нотаріальних дій по відношенню до громадян білорусі нині знизилися практично до нуля. За весь рік його контора оформила лише 3 правочини. Та й ті - виключно документального характеру - посвідчення апостилю. Варто зауважити, що відповідної статистики по інших конторах немає, адже по Чернігову працює 50 нотаріусів.

«Людина звертається до нас на представництво інтересів, тобто, подача та отримання документів. Найперше що ми робимо, коли до нас звертаються такі люди - встановлюємо особу і перевіряємо її дієздатність, статус в Україні, щоб все було легально, була посвідка на постійне проживання. Ми приймаємо лише тих осіб, які відповідають цим критеріям. Це обовʼязково».

Олександр Красногор розповів як бути, ящо ви успадкували майно в білорусі

Олександр Красногор

З питаннями щодо нерухомості - таких звернень до нього не надходило, каже Олександр Красногор.

З приводу успадкування нерухомості у білорусі - фахівець зазначає, що нині це питання має і етичне забарвлення через участь Лукашенка в російсько-українській війні. Тож, успадковувати чи ні майно у білорусі - має вирішувати кожен індивідуально.

Варто лише памʼятати, що спадкова справа не має термінів давності. Тож, якщо оформити представництво інтересів з місцевим нотаріусом (у білорусі є лише державні) та юристом - можна внести оновлені відомості до реєстру і вже чекати того моменту, коли білорусь буде безпечною для відвідування. З приводу сплати мита у білорусі - теж заковика. Банки України та ЄС не працюють з цією країною взагалі.

"Час Чернігівський" писав про білорусів: 

Схожі новини

Слухачів все більше, викладачів не вистачає: як працює позашкільна освіта на Чернігівщині

18 СІЧНЯ 2025, 19:06

Фото

У школі на Чернігівщині ремонтують спортзал за кошти французів

18 СІЧНЯ 2025, 15:57

Вiдео

На прикордоння Чернігівщини передали електротранспорт

18 СІЧНЯ 2025, 13:31

Чи є світло в лікарнях із сонячними панелями?

18 СІЧНЯ 2025, 12:28

Житель Чернігівщини віддасть прикордонним корівкам три причепи сіна

18 СІЧНЯ 2025, 11:16

На Донецькому напрямку поліг 31-річний захисник із прикордонної громади

18 СІЧНЯ 2025, 10:50

Ворог обстріляв три прикордонні громади на Чернігівщині

18 СІЧНЯ 2025, 09:16

ТОП-переглядів