Відомий чернігівський активіст та юрист Олександр Гашпар вважає, що у конфлікті очільника Чернігова із президентською вертикаллю далеко не все так очевидно, як може здатися. Він переконаний: усі публічні скарги та коментарі Владислава Атрошенка у медіа є частиною медійної стратегії чиновника: реалізувати себе як політика загальнонаціонального масштабу.
«Ну про президентські або, як мінімум, про прем'єрські амбіції чернігівського міського голови Владислава Атрошенка було відомо вже давно і ще задовго до повномасштабного вторгнення рф в Україну. А тому я вважаю, що всі останні масово висвітлені події за його участі треба розглядати саме, як частину планової піар - стратегії на шляху реалізації цих амбіцій», - пише експерт у власній сторінці на фейсбуці.
Це стосується і ситуацій з невипуском його за кордон, адже в цих ситуаціях він виставляє себе жертвою тиску ОП, натомість ніхто достеменно не знає, чи справді у нього все було в порядку з документами на перетин кордону, бо рішення інспектора прикордонної служби, попри свою обіцянку, Атрошенко досі не оскаржив в судовому порядку і немає судового рішення, де рішення цього інспектора було скасоване, як незаконне.
Те ж стосується і електронної петиції на адресу президента від секретаря чернігівської міської ради Олександра Ломако, котрий в разі "підвищення" Атрошенка, вочевидь, планує зайняти його крісло, висуває гіпотезу Гашпар. Нині рівень підтримки петиції - трохи більше 8100 голосів. Петиція оприлюднена на Офіційному інтернет-представництві Президента України 15 липня.
«І тут ситуація взагалі дивна, бо посадові особи, згідно з правилами етичної поведінки, повинні утримуватися від публічного поширення чуток і неперевіреної інформації, натомість на підставі чуток і неперевіреної інформації була розгорнута ціла піар - кампанія на підтримку Атрошенка в ЗМІ і в соцмережах з відеороліками, хештегами і армією запрограмованих ботів (гарна нагода нагадати про себе і промацати актуальний рівень підтримки в суспільстві).
Приклад реалізації цієї піар-стратегії можна побачити в останньому інтерв'ю чернігівського міського голови руху «Чесно», яке було нещодавно опубліковане у виданні «Дзеркало тижня», - зауважує Олександр Гашпар.
В цьому інтерв'ю Владислав Атрошенко скаржиться журналісту антикорупційного руху на тиск Офісу Президента і в якості одного з доказів цього тиску надає журналісту почитати запит, який надійшов комусь з його підлеглих від Національного агентства з питань запобігання корупції з приводу святкування дня народження Атрошенка в ресторані "Градецький" 5 грудня минулого року.
«І хоча Атрошенко і в цьому випадку жаліється на тиск ОП, насправді ОП немає жодного відношення до цього запиту НАЗК, бо агентство проводить перевірку обставин святкування цього дня народження за моєю заявою, яку я направив в НАЗК ще в січні цього року, адже на фотографіях цього святкування можна побачити ознаки корупційного правопорушення, коли, всупереч вимогам статті 23 Закону "Про запобігання корупції", безпосередньо підпорядковані міському голові підлеглі посадові особи (Куц Я.В., Атрощенко О.А) вручають йому об'ємний подарунок в коробці з бантиком, а заступниця міського голови (Пекур В.О) дарує своєму керівнику чималенький букет троянд», - нагадує юрист про факт звернення.
Можливо, це несподіванка для міського голови, але він, як посадовець мав би знати, що закон забороняє йому в будь-якому випадку вимагати, просити, одержувати подарунки для себе чи близьких йому осіб від осіб, які перебувають в його підпорядкуванні, резюмує Гашпар.
Схожа ситуація і з кримінальними провадженнями, які були розпочаті по фактам розкрадання бюджетних коштів на ремонтах чернігівських доріг і на ремонтах інших інфраструктурних об'єктів підконтрольними міському голові компаніями, серед яких "ШБУ-14", "УТБ-інжинірінг" тощо.
«В даному випадку також легше огульно все свалити на тиск ОП, аніж показати містянам проєктну документацію, кошториси і акти виконаних робіт по кожному об'єкту, де витрачались десятки мільйонів коштів платників податків. Якби це було зроблено, можливо тоді б люди задумались, чи ефективно витрачаються їх податки, чому в тендерах перемагають одні і ті самі компанії, чому розцінкі на роботи і на матеріали на порядок вище, ніж в інших містах, і чи дійсно це лише "розправа" ОП з "незручним" мером або це дійсно масштабна і організована корупція в місті?», - підбиває підсумок Олександр Гашпар.
Читати також: Мера Чернігова не пустили закордон: версії та коментарі