За словами фахівця, через критичний брак ракет росіяни нині намагаються застосувати нові підходи. Якщо їм не вистачить ракет на масовий наліт, то будуть комбінувати і високоточні ракети, і Х-22, і С-300 – особливо в прифронтових районах, і дрони-камікадзе.
«Ви ж бачите, як два дні поспіль росіяни їх активно використовували. Зараз вони готують ракети для наступного масованого удару», - зауважує Скібіцький в інтерв‘ю виданню «РБК-Україна».
Тобто, ворог буде комбінувати засоби, щоби підтримувати темп нанесення ударів по українських цивільних інфраструктурних об'єктах.
На додачу до всього, Президент Зеленський заявив, що буде продовжуватися атака іранськими дронами.
Представники українських Повітряних сил вже коментували цю інформацію, зокрема, з тактики застосування безпілотників. Як пояснює Скібіцький, посилаючись на слова колег, масований рій дронів спрямований на те, щоби прорвати нашу систему ППО і влучити в об'єкти. А якщо запускати малу кількість – 5-10 – не буде такого ефекту. Тож ворог намагається запускати саме великою кількістю, у тому числі, для прориву ППО.
«Це підтверджують наші Повітряні сили. За їхніми словами, коли були останні атаки, вперше комплекси NASAMS перезаряджалися фактично під час нальоту», - говорить фахівець ГУР.
Якщо дуже велика кількість безпілотників на якомусь окремому напрямку, то вони просто можуть прорвати систему ППО в тому ж таки районі. У такий спосіб росіяни намагаються досягти своєї цілі з ураження об'єктів.
«З того, що я бачу – вони намагаються зараз використовувати їх у темну пору і справді великими групами. Це можуть бути різні висоти, різні напрямки – теж для обходу протиповітряної оборони. Можуть змінити район запуску. Зараз вони запускають дрони з російського узбережжя Азовського моря, а до цього вони запускали з Криму. Можуть вибрати інший напрямок, на шляху якого в нас є менше систем ППО. Вони будуть намагатися прорватися до об'єктів», - коментує фахівець.
Щодо способів застосування цих дронів. Часом вони їх застосували напередодні ракетних обстрілів – виглядає так, що для виявлення наших систем ППО. Потім - прямо перед обстрілами, зокрема, для виснаження ППО. Бувало, що їх застосували "навздогін" – намагалися «добити» те, що не добили.
Ворог намагається найбільш ефективно застосовувати ті залишки ракет і дронів, які ще є у запасі. А в них реально є проблеми з арсеналом, в тому числі і з безпілотниками. На сьогодні вони використали приблизно 660 дронів "Шахедів". За контрактом передбачено 1750. Потрібен час для їх доставки та підготовки. Протягом останніх днів вони застосували велику кількість, а ці запаси необхідно поповнювати.
«За нашими даними, зараз у них буде чергова партія поставки. Скільки це буде – будемо ще уточнювати. Як правило, до цього вони завозили партіями 250-300 штук. Подивимося, як буде цього разу», - наводить інформацію розвідки Скібіцький.
Якщо подивитися на статистику ракетних обстрілів, то виглядає так, що їм треба півтора-два тижні, щоби підготувати +-70 ракет для наступного обстрілу.
Масовані обстріли почалися 10-11 жовтня. Потім було щотижня, потім був інтервал у два тижні. Підготовка – це складний процес. Це вибір цілей, проведення розвідки, дорозвідки, це підготовка ракет, екіпажів, літаків, які будуть здійснювати удар, та інші питання, що пов'язані з координацією. Адже застосовуются ще й безпілотники для ведення розвідки, бойові літаки-носії, говорять Міноборони. А після нанесення ударів знову потрібно провести дорозвідку, уточнити, які результати тощо. Тому тиждень-два – це середній інтервал між використанням ракетного озброєння. Така статистика.
То коли варто очікувати нового масованого удару? Вадим Скібіцький каже - прогнозувати точну дату справа невдячна. Це може бути 9-10 січня, а може і раніше, або пізніше.
«Це залежатиме від того, скільки вони будуть застосовувати ракет, скільки на сьогодні в них готові. Ми бачимо, що зараз авіація тренується, перелітає з одного аеродрому на інший, є тренування екіпажів з нанесення ударів за минулу добу. Так що йде процес підготовки до наступного обстрілу», - говорить аналітик.
Чимало залежить і від погоди. Зараз нині хороша погода, яка підходить саме для застосування більш високоточного озброєння. "Шахеди", як правило, працюють у темну пору, а ракетне озброєння може застосовуватися впродовж доби. Тож, враховуючи погодний чинник, для Києва може невдовзі гастрити небезпека з повітря.
Ще наприкінці листопада британський таблоїд The Daily Mail, посилаючись на власні джерела, повідомляв, що рф таємно перевезла з білорусь понад сотню ракет.
"Час Чернігівський" писав про ракетний терор: