Африканська чума свиней: чи відстрілювали тварин у Ічнянському природному парку

28 КВІТНЯ 2023, 15:10

1150

Африканська чума свиней: чи відстрілювали тварин у Ічнянському природному парку

Ічнянський природний парк

Екоактивіст та колишній заступник директора парку Сергій Гладкевич оприлюднив інформацію про те, що з депопуляцією хворих тварин коїться щось дивне. Каже, що парк звітує, що відстріл хворих кабанів не проводився, в той же час у Держпродспоживслужбі говорять геть протилежну інформацію.

"Відстріляна одна голова", але не відстріляна. Особливості депопуляції диких кабані в Ічнянському нацпарку в зв'язку з спалахом АЧС. Відповідь Головного управління Держпродспоживслужби у Чернігівській області та скрін з офіційної сторінки Ічнянського нацпарку», - написав у соцмережах екоактивіст.

Африканська чума свиней: чи відстрілювали тварин у Ічнянському природному парку

В свою чергу, у Ічнянському природному парку прокоментували інформацію, оприлюднену Гладкевичем.

«Депопуляція здійснюється плановим чином визначеними виконавцями у відповідності до вимог чинного законодавства. Здійснюється щоденний моніторинг території парку працівниками служби державної охорони. При виявленні туш загиблих диких свиней здійснюються відповідні заходи з утилізації.

Станом на 23 квітня 2023 при проведенні депопуляції не відстріляно жодної дикої свині. Чутки про неподілене м'ясо, про підранків, «і таке інше». А також про елітне полювання не відповідають дійсності від слова «взагалі».

Зауважимо, що для повного моніторингу території нацпарку і проведення депопуляції потрібен час», - інформує адміністрація парку.

Африканська чума свиней: чи відстрілювали тварин у Ічнянському природному парку

У документі, на запит Сергія Гладкевича, за підписом керівника обласного управління Держпродспоживслужби Юрія Павлішена значиться, що станом на 13 квітня при проведенні депопуляції «відстріляна 1 голова, та знайдено 15 трупів дикого кабана». Усі решки спалені та поховані у відповідно визначеному місці.

Африканська чума свиней: чи відстрілювали тварин у Ічнянському природному парку

Як відомо, 29 березня в Ічнянському національному природному парку (Чернігівська область) зафіксований випадок африканської чуми свиней (АЧС) у трупі дикого кабана біля села Кіколи Ічнянської територіальної громади Прилуцького району.

"Час Чернігівський" писав про екологію:

Схожі новини

Олігофренія чи алкоголізм? На Чернігівщині чоловіка засудили за неявку до ТЦК

22 ЛЮТОГО 2025, 19:37

Вiдео

«Чернігівводоканал» засекретив інформацію про кошти, які витратив на піар

22 ЛЮТОГО 2025, 17:44

Пацієнтка з Чернігівщини: «Прищик був невеличкий. Виріс. Став пухлиною»

22 ЛЮТОГО 2025, 15:18

Шукають свідків: у дитячому кафе обмалювали стіни, розбили два унітази, люстри та сигналізацію

22 ЛЮТОГО 2025, 14:42

Над Чернігівщиною збивали "шахеди": статистика за добу

22 ЛЮТОГО 2025, 11:17

Син вбив матір і пішов до церкви

22 ЛЮТОГО 2025, 10:24

Який підхід допоможе учням швидше освоїти математику в школі?

22 ЛЮТОГО 2025, 10:18

ТОП-переглядів