Менський, Новгород-Сіверський та Корюківський ЦНАПи у серпні отримали валізи з дуже хорошим начинням для роботи на виїзді. Зокрема у наборі є ноутбук, портативні принтер, сканер, зчитувач ID-карток, відеокамера, модем з мобільним інтернетом, Wi-Fi роутер. Тепер ці ЦНАПи зможуть ефективніше надавати послугу «Мобільний адміністратор». Обладнання сприятиме швидшому отриманню послуг маломобільними групами населення та спрощенню роботи працівників ЦНАПів.
Загалом така допомога надійшла у 30 громад 7 областей України. Обладнання закуплено та доставлено ПРООН в Україні в межах проєкту «EU4Recovery – Розширення можливостей громад в Україні» за фінансової підтримки ЄС.
Під час передачі валіз у Києві заступник Постійного представника ПРООН в Україні Христофорос Політіс сказав, що ПРООН разом зі своїми партнерами з розвитку наголошує на важливості розширення можливостей громадян і сприянні інклюзивному наданню послуг у складні часи
«Мобільні кейси — ще одна віха в просуванні зусиль із децентралізації та розширення доступу громадян України до основних державних послуг, — сказав він. — Ця ініціатива особливо важлива для наближення державних послуг до людей, зокрема вразливих груп, які часто стикаються з труднощами в доступі до сервісів».
Христофорос Політіс
На практиці застосування цієї валізки відбувається так: родичі чи сусіди осіб, які не можуть звернутися особисто на прийом через похилий вік, хворобу чи інвалідність. пишуть заяву з проханням виїхати на прийом для отримання тої чи іншої послуги. Узгодивши час, адміністратор виїздить надати послугу. Раніше, без портативного обладнання, адміністратору доводилося кілька разів відвідувати клієнта та попередньо запитувати підтверджуючі особу документи.
«Це вже наша друга валізка. Першу теж отримали від міжнародних партнерів. Завдяки такій технічній підтримці можна закрити широкий спектр найбільш затребуваних соціальних послуг послуг. Мабуть, не можна лише паспортні, адже обладнання, яке для цього потрібне, надто масивне і суто технічно його не транспортуєш», - керівник Менського ЦНАПу Валерій Рачков.
Валерій Рачков
82-річна Катерина Павленко вже відчула переваги нових послуг:
«Мені тепер не треба ніяких довіреностей робити, щоб до прикладу соціальна працівниця оформила мені субсидію. Вона лише пише заяву. А потім до мене додому приїхали дівчата із ЦНАПу і ми все швидко оформили. Я бачу, що та як».
Активно користуються новими можливостями в Корюківській громаді. Тим більше, що до неї входять аж 66 населених пунктів.
«Громада має значну площу. Так, є мережа старостинських округів, де надають адміністративні послуги, але із деяких сіл далеко і складно їхати навіть до своїх старостатів, – каже начальник Корюківської РВА Іван Ващенко. – Наявність «мобільного адміністратора» суттєво наближає адмінпослуги до людей».
Іван Ващенко
Керівниця корюківського ЦНАПу Світлана Олійник додає, що завдяки цій валізі послуги з державної реєстрації речового права, а також послуги державного земельного кадастру стали доступними не тільки в центральній садибі, а й у віддалених населених пунктах. До того ж, зазвичай у селах за один виїзд можна обслужити кілька клієнтів, як-от під час недавнього візиту до Рибинського старостату.
Окрім того, у рамках цього ж проєкту більшість ЦНАПів Чернігівщини отримали карт-рідери для зчитування ID-карток.
«Усього Чернігівська область отримала сім мобільних «ЦНАПів у валізах» від ПРООН в Україні. Чотири з них було передано минулого року (Ічня, Ніжин, Михайло-Коцюбинське, Короп) за підтримки Європейського Союзу. Ще три валізи ПРООН передала вже цього року в межах проєкту «EU4Recovery – Розширення можливостей громад в Україні» (Мена, Корюківка, Новгород-Сіверський). Усі ці громади входять у перелік громад, які були відібрані у 2022 році шляхом анкетування та були погоджені з Чернігівською ОДА (список відібраних громад був затверджений ОДА). В основу відбору було закладено бальну оцінку стану розвитку ТГ, завдяки якій вдалося оцінити розвиток функціонування систем надання адміністративних та соціальних послуг, фінансовий стан громади, наявність відповідних управлінських структур, розвиток освіти, медицини тощо. Кожний розділ анкетування охоплював низку запитань, які дозволяли дистанційно визначити стан справ за тим чи іншим тематичним напрямом, — зауважує керівник проєкту ПРООН «EU4Recovery – Розширення можливостей громад в Україні» Нільс Крістенсен.
Робота на виїзді
"Час Чернігівський" писав про таке: