— Уже 20 виробів відправили в госпіталі. Їх в’язали впродовж місяця. Не чула, щоб такі хтось виготовляв на Чернігівщині. У Городнянській громаді ми точно перші, — хвалиться Валентина ЧОРНА, завідувачка сільської бібліотеки в Дібрівному.
— Чим відрізняються адаптивні шкарпетки від звичайних?
— Вони вищі, такі, як гетри. Ширші. Застібаються на ґудзик. Можна отвір робити з будь-якого боку. Є планочки для петельок і ґудзиків. Або зі шнурівкою. Більші у ступні. Їх можна вдягати і на загіпсовану ногу, і на ту, в яку вставлені спиці. Через отвір обробляти рани. В’яжуться не парою, а по одній.
Запит на них озвучила Олена Яцкова, волонтерка з Городні, депутатка облради. Вона і познайомила нас з Ольгою Панченко, котра намалювала схеми, як плести, і дала ірландську шерсть. Це класна річ. Вона м’якенька. Приємна до тіла, дуже тепла, а головне, не розтягується.
Наші дівчата — так я їх називаю, хоча в більшості їм 60 плюс — взялися до роботи. Спочатку пробували за тими схемами, а потім розробили свої. Поки що освоїли техніку Світлана Тупік, Катерина Голован та Ірина Пархоменко. У колективі нас 15. Наш гурт «Жіночі посиденьки» був створений ще до війни. Співали, пропагували національні культурні традиції. Та вже понад два роки ще й волонтеримо.
Джерело: "Вісник Ч", авторка Валентина ОСТЕРСЬКА
"Час Чернігівський" писав про таке:
- Юний співаючий волонтер з Чернігова передав ЗСУ 5 машин: він та ще 9 волонтерів отримали відзнаки
- 93-річна бабуся почала волонтерити. Тривожиться за воїнів
- "Можна за раз перевезти все нажите": прикордонна громада отримала нову вантажівку
Ще більше цікавої інформації читайте та дивіться на цифрових майданчиках "Вісника Ч":