1000 років тому Чернігів був одним із розвинених міст тогочасної Європи з населенням близько 30-40 тисяч осіб і переживав період свого розквіту. Саме в 1024 році, за даними істориків, після битви поблизу Малого Листвена Ярослав Мудрий та Мстислав Хоробрий поділили землі Русі. Було утворено Чернігівське князівство, межі якого простягалися далеко вглиб сучасної території росії та білорусі.
Максим Блакитний, директор історичного музею:
Чернігів за європейським мірками того часу був дуже потужне місто. За підрахунками архелологів, могло проживати 30-40 тисяч. Це багато. У Києві, столиці Київської Русі, тоді було до 50 тисяч. Площа забудови Чернігова сягала – 250-300 га. Околиці його були там, де зараз колишній готель Градецький. Чернігівське князівсто включало в себе, в тому числі, майже всю курщину, частину смоленщини, тульську область і південь московської області. Кордони постійно змінювалися.
З нагоди ювілейної дати у Чернігові презентували поштову марку, яку створив художник Володимир Таран. Взагалі то науковці і митці хотіли, аби з нагоди 1000-річчя князівства випустили ювілейну монету.
Володимир Таран, автор, художник:
Після спілкування з паном Максомом Блакитним він акцентував увагу на тому, що в цьому році 1000 років князівству. І пропросив посприяти у випуску монету. Я з Нацбанком контактую. В силу певних обставин монету не випустили. Зробив ескіз. Коли відмовили, то не хотілося, щоб була непоміченою ця подія і я запропонував зробити марку.
Ганна Філон, менеджерка філії «Укрпошти»
8 жовтня "Укрпошта" випустила однойменний лімітований випуск , який складається з аркуша 6 марок і конверта зі спецпогашенням і спеціальним штемпелем.
На урочисту подію з погашення марки запросили відому співачку ONUKу.
Наталія Жижченко (ONUKA), співачка:
Сподіваюсь - це новий відлік часу, який запустить нашу історичну пам’ять і допоможе підсилити нас, аби пережити ці буремні часи.
Іван Ващенко, заступник начальника Чернігівської ОВА:
Тисяча років - це вагома дата. Враховуючи калейдоскоп історії, маємо вивчити уроки історії, які дали наші предки. Розбрат ні до чого хорошого не призведе. Маємо, пам’ятаючи уроки, бути об’єданими зараз, як ніколи.
«Укрпошта» випустила лімітовану кількість ювілейних марок, а саме 600 екзеплярів.
Автори: журналіст Юрій Михуля, оператор Олександр Довбенко
"Час Чернігівський" писав про таке: Жінка відсвяткувала 100-річчя: все життя пропрацювала без вихідних та відпусток. Зате з найвищими нагородами за працю