Зробили «ЦУМ» на Хрещатику, тепер візьмуться за школу на Чернігівщині: обстріляну торік росіянами школу #2 у Новгороді-Сіверському очікує масштабний ремонт. За креатив відповідатиме одне з найкращих архбюро України
Зруйнована минулого травня російськими обстрілами школа #2 у Новгороді-Сіверському отримає нове життя. І новий сучасний зовнішній вигляд.
Нещодавно проєкт осучаснення закладу став об‘єктом для Всеукраїнського закритого архітектурного конкурсу «RESET 2022: Енергоефективні, зелені школи».
Головне завдання - проєктування нової будівлі закладу загальної освіти на 250 учнів (з можливістю використання, як опорного закладу освіти) - школи I-III ступенів, розташованої за адресою: вул. Грушевського, 1, м. Новгород-Сіверський, Чернігівської області.
За рішенням журі переможцем став авторський колектив столичної архітектурної студії “BORODKIN architects”, інформує громадська спілка «Бізнес за партнерство».
«Журі відзначили високий рівень проєкту: автори продемонстрували якісне архітектурне рішення як уособлення нових сучасних тенденцій в архітектурі освітніх закладів та сучасне композиційно-планувальне рішення з використанням вільних відкритих просторів (атріумів), яке спонукатиме учнів більше спілкуватися та комфортно почуватися в будівлі школи.
Крім того, автори врахували енергоефективні планувальні рішення та вдало вирішили одне з ключових завдань конкурсу 一 винайшли нові підходи у проєктуванні закладу освіти з актуальністю на майбутнє», - зауважили у спілці.
Що відомо про переможців?
Бюро на архітектурному ринку України понад 27 років. Компанію заснував покійний Київський архітектор Юрій Бородкин.
Бюро має у своєму портфелі понад півсотню успішно реалізованих проєктів, зокрема, реновацію будівлі столичного «Річпорту», реновацію столичного «ЦУМу» та прилеглої до нього частини вулиці Хрещатик, нову концепцію фасаду будівлі телеканалу «Інтер», банку «Аркада», а також великої кількості сучасних офісних центрів, елітних житлових новобудов, в тому числі й на Печерську, заміських будиночків (наприклад, для молодої чернігівської родини, яка захотіла ультрасучасний і вишуканий дім на березі Десни).
Тож, можна сміливо стверджувати: над новим проєктом школи Чернігівщини працювало дійсно дуже знакове бюро.
Заохочувальною премією також відзначений проєкт авторського колективу ТОВ "ГРАФІТ ПРО".
На думку журі, цей проєкт має цікаве рішення внутрішнього дворика, як безпечного місця відпочинку школярів. Журі зауважили наявність меморіальної стіни, як місця пам’яті, а також незвичайне рішення саду-оранжереї.
Другою заохочувальною премією відзначений авторський колектив проєктна організація "Проспект-Проєкт". Журі зазначило, що вдалим є рішення компактної будівлі школи з прагматичним плануванням, яке має дати додатковий ефект енергоефективності та економічності. Також журі вказали на сучасний підхід до об’ємно-планувальних рішень та аналітичний підхід авторів проєкту до поставлених завдань.
Хто визначав рівень професіоналізму робіт? Члени журі:
- Бондар Ганна, архітектор, голова підкомітету з питань містобудування, благоустрою та земельних відносин у межах територій забудови Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування;
- Плащенко Євген, архітектор, генеральний директор Директорату просторового планування територій та архітектури Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України;
- Подушкіна Ольга, архітектор, голова комісії з авторського права та професійної етики Національної спілки архітекторів України; голова експертної комісії Архітектурної палати Національної спілки архітекторів України; директорка та ГАП власної архітектурної майстерні FPA-architect;
- Пікущенко Олег, архітектор, віцепрезидент Національної спілки архітекторів України, голова Ради Чернівецького регіонального відділення Архітектурної палати України Національної спілки архітекторів України;
- Аранчій Дмитро, архітектор, засновник архітектурної майстерні Aranchii Architects;
- Людмила Ткаченко, міська Голова, Новгород-Сіверська міська територіальна громада;
- Олександр Сердюк, начальник відділу містобудування та архітектури Новгород-Сіверської міської ради, головний архітектор міста.
- Організатори конкурсу, Громадська спілка «Бізнес за партнерство» дякують учасникам та партнерам.
Жанна Пацьора, президент ГС «Бізнес за партнерство» зауважила, що:
«Цей конкурс стане першим прикладом поєднання архітектурних рішень з “зеленим” будівництвом на засадах енергоефективності. Не дивлячись на короткий час для підготовки та складні умови в Україні, сильні архітектурні студії приділили увагу нашому конкурсу».
Жителям Новгорода-Сіверського ідеї від архітектурного бюро припали до душі.
Юлія Юдицька-Бондаренко:
- Дуже щиро дякуємо всім, хто долучився до проєкту від імені всіх педагогічних працівників, учнів, батьків Новгород-Сіверської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2.
Світлана Карпич:
- Яка прекрасна новина
Тетяна Ковальчук:
- Чудова новина, досить суперечок, попереду складна тривала робота, порадіймо й привітаймо Людмилу Миколаївну, колектив школи і один одного з черговим успішним кроком на цьому шляху!!!
Щоправда, підприємець Віталій Кром висловив сумніви стосовно того, чи вдасться наповнити заклад дітьми, адже важке демографічне становище було на Чернігівщині і до наслідків повномасштабного вторгнення.
- Місто відновить школу!!! Цікавий, красивий проєкт. У мене виникає питання де візьмуться діти для такої школи? Чи може голова громади знає, як змінити демографічну ситуацію? Як міська рада буде фінансувати заклад при відсутності учнів? Як наповнити учнями наявні школи?
Як відомо, в ніч на 12 травня 2022 російські війська завдали ракетного удару з літака, ймовірно, Су-30СМ, по Новгород-Сіверському. Тоді ціллю авіації окупантів стали місцева школа та інтернат. Також під час обстрілу постраждали Новгород-Сіверська держадміністрація, гуртожиток медичного коледжу, магазин та приватні будинки, що були неподалік епіцентру вибухів. Внаслідок авіаудару троє людей загинуло та 12 травмовані. Росіяни ж заявили, що стріляли не по школі, а по… двох складах боєприпасів.
"Час Чернігівський" писав про руйнування шкіл в області: