Підозрювані у вбивстві родини Череванів придумали, як «з’їхати» зі звинувачення

16 БЕРЕЗНЯ 2024, 13:16

2416

Олександр Черниченко та Альона Ярмола під час суду

Олександр Черниченко та Альона Ярмола

У Деснянському районному суді Чернігова продовжується розгляд справи про резонансне потрійне вбивство. Торік 14 травня неподалік Мени розстріляли автомобіль родини Черевань з Києва. Загинули батько, мати й дитина. Тіла 31-річного Миколи, 28-річної Вікторії та їх чотирирічного сина Богданчика закопали в одній ямі біля лісосмуги поблизу села Садове. Гроші забрали, машину спалили.

У клітці троє спільників, всі із Сосниччини. Ватажок банди 23-річний Святослав Гончаров, який служив у військовій розвідці, 27-річний Олександр Черниченко та 20-річна Альона Ярмола. Для усіх батьки Череваня просили довічного ув’язнення. Адже вони втратили єдиного сина і єдиного онука. Проте кримінальна трійця хоче «з’їхати» зі звинувачення.

Ярмола вважає, якщо вона особисто не розстрілювала родину, то її вини у причетності до вбивства немає.

Черниченко сказав, що його били правоохоронці, тому і дав саме такі покази. Суд зважив на його слова. І вирішив з’ясувати, чи було застосування недозволених методів слідства та фізичного насильства. До того ж, Черниченко заявив, що була якась четверта особа, яка не фігурує у справі. Та згодом відмовився від цього.

Читати також: Прокурор не дочитав до кінця обвинувальний акт: як судять молодиків за вбивство родини Черевань

Найбільше на довічне не хоче Гончаров, адже саме йому інкримінують розстріл сім’ї. На крайньому засіданні просив про направлення його на примусове лікування у психіатричній лікарні під суворим наглядом. Мовляв, останнім часом у нього різко погіршився стан здоров’я, тому потребує стаціонарного лікування у спецзакладі. Бо у СІЗО йому не можуть надати кваліфікованої допомоги. Мучиться постійним головним болем, галюцинаціями, кровотечами після отримання поранення у зоні бойових дій .19 серпня його оглянув лікар-психіатр, встановив наслідки ураження головного мозку, контузії, осколки в голові та інші проблеми.

Проте у спецзаклад Гончарова не відправили, бо не зазначено порядок лікування. Тому не можливо наразі визначити, чи можна пролікувати його в умовах Чернігівського СІЗО.

Чернігівська обласна психіатрична лікарня не має умов для перебування під суворим наглядом. Суворий нагляд — це Дніпро. Хоча там усюди решітки й охорона та не тюрма. Якщо суд дасть довічне, то шансів вийти на волю — один на мільйон. За часи незалежності була помилувана єдина людина, засуджена пожитттєво, і вийшла вона після того, як відсиділа 27 років і 9 місяців. На помилування можна подавати після відбуття двадцяти років.

А ось знаходячись в психлікарні, у відділенні з суворим наглядом, можна щороку надсилати клопотання до суду, щоб випустили на волю, оскільки вже людина підлікувалася і загрози оточенню не становить.

Джерело: "Вісник Ч", авторка Валентина ОСТЕРСЬКА. Фото автора

"Час Чернігівський" писав про резонансні вбивства:

Схожі новини

Івана Гелевана підозрюють у вбивстві односельчанки

09 ТРАВНЯ 2024, 21:13

Пряма мова

«Ми нескорений народ. Будемо боротися і піднімати свої прапори», - Ольга Бібік про зруйнований стадіон, успіхи молоді і майбутню Олімпіаду

09 ТРАВНЯ 2024, 20:29

Пряма мова

НАШІ ЛЮДИ: освітянка з Чернігова про адаптацію до навчання в умовах війни

09 ТРАВНЯ 2024, 19:16

Чернігівцю та колишньому головному податківцю країни Насірову удесятеро зменшили заставу. Але він просить ще

09 ТРАВНЯ 2024, 17:12

Застава майже в мільйон - не по кишені: колишнього будівельного магната та екснардепа Микитася лишили під вартою

09 ТРАВНЯ 2024, 16:32

У громаді на Чернігівщині вкрали великодній кошик з могили Героя

09 ТРАВНЯ 2024, 15:32

Боєць із «Азову»: рідні просять за петицію щодо присвоєння звання Героя України (посмертно)

09 ТРАВНЯ 2024, 15:15

ТОП-переглядів