Хто отримає 15 мільйонів гривень у разі його загибелі, відтепер воїн може визначати сам

28 КВІТНЯ 2024, 10:19

1423

Хто отримає 15 мільйонів гривень у разі його загибелі, відтепер воїн може визначати сам

Хто отримає 15 мільйонів гривень у разі його загибелі, відтепер воїн може визначати сам

Сім’я військового, котрий поліг під час повномасштабної війни, може отримати одноразову грошову допомогу 15 мільйонів гривень. За законом, право її одержати мають батьки; вдова (вдівець); неповнолітні діти; діти, старші 18 років, якщо вони інваліди дитинства або отримали інвалідність до досягнення ними 18-річчя; утриманці. Виплата ділиться у рівних частках між тими, хто подав заяву.

29 березня були внесені зміни до закону. І тепер кожен військовий може сам визначити, хто у разі його загибелі отримає цю виплату. Також він може обрати розмір частки у відсотках. Для цього повинен скласти особисте розпорядження. Воно має бути письмове, у довільній формі. Але обов’язково засвідчене нотаріусом або командиром військової частини. Оригінал особистого розпорядження зберігається в особовій справі в ТЦК та СП (по старому військкоматі) за місцем реєстрації (прописки) або призову. Можна змінити або скасувати своє рішення. 

— Це розпорядження фактично прирівняли до заповіту. І добре, що така норма з’явилася, — розмірковує Лариса ЖУКОВА-ОДОСОВСЬКА, дружина військового, ніжинська волонтерка. — Була ситуація: у чоловіка двоє синів від різних шлюбів, він загинув. Оскільки був розлучений, колишні дружини нічого не отримали. Проте 13-річному сину від другого шлюбу гроші дісталися, а 19-річному від першого — ні. Сказали, що він повнолітній і не на утриманні.

Тобто, за цим розпорядженням вони вже не дістануться батьку, котрий покинув, коли хлопцю було два роки і згадав про нього, коли той загинув на війні. Чи заповість їх сусідці бабі Тані, бо та плела шкарпетки на фронт. Або цивільній дружині, щоб не ходила по судах і не доводила, що проживала з ним однією сім’єю. Чи діду й бабі, які виростили.

— Звісно.

—В яких частинах ділитиметься сума?

— Якщо розпорядження на бабу Таню, все отримає вона. Проте є одне але — незалежно від змісту розпорядження право на одноразову грошову допомогу все одно мають малолітні, неповнолітні, повнолітні непрацездатні діти, непрацездатна вдова/вдівець та непрацездатні батьки загиблого в розмірі 50 відсотків частки, яка б належала кожному з них, якщо військовий не робив особистого розпорядження.

Джерело: "Вісник Ч", авторка Валентина ОСТЕРСЬКА

"Час Чернігівський" писав про таке: Батько не хоче, аби перейменували вулицю в пам’ять про загиблого сина. Сказав: «А для чого еті понти?»

Схожі новини

Загинув на початку травня у бою на Донеччині: на Чернігівщині поховали бійця ЗСУ

11 ТРАВНЯ 2024, 20:15

Пʼять лікарень Чернігівщини запартнерились із клініками з Німеччини

11 ТРАВНЯ 2024, 20:07

Мер міста з Чернігівщини поїхав на бойове завдання на Донеччину

11 ТРАВНЯ 2024, 18:01

У село на Чернігівщині кличуть родини з дітьми: що пропонують?

11 ТРАВНЯ 2024, 17:05

Наталія Григоренко зібрала перші маслюки

11 ТРАВНЯ 2024, 15:16

Куди дівають гілля у громадах?

11 ТРАВНЯ 2024, 14:28

Фото

У Чернігові врятували лося: тварина дійшла до передмістя

11 ТРАВНЯ 2024, 12:21

ТОП-переглядів